Квіти

Як добитися цвітіння гиппеаструма, якщо рослина випускає тільки листя, але не цвіте. Мій перевірений спосіб

Ставши щасливою власницею гиппеаструма, мені довелося зіткнутися з однією неприємною проблемою: рослина геть відмовлявся цвісти. Я піклувалася про нього, як говориться, по книжці, неухильно дотримуючись усіх вимог до догляду, але заповітні квіточки все не поспішали з’являтися.

За порадою своєї знайомої я скористалася однією невеликою хитрістю, і незабаром довгоочікувана подія все ж відбулося: гиппеаструм показав себе у всій своїй красі.

Сьогодні мені хотілося б розповісти Вам про це перевірений спосіб.

Не багато стресу в життя квітки

Якщо Ви створили для гиппеаструма комфортні умови утримання, але цвітіння не передбачається, то нічого іншого не залишається, як внести певні коректива в життя рослини, змусити його випробувати стрес.

Отже, з настанням стійких теплих днів (навесні) я виношу квітка на свіже повітря, а саме вкапиваю його в саду. До перших заморозків у квітки залишається достатньо часу, щоб наростити повноцінну розетку листя.

Восени я видаляю з рослини засохле листя, після чого викопую цибулину і висаджую її в квітковий горщик (ні в якому разі не просторий). Далі я прибираю в ємність і прохолодне затінене місце і залишаю її на два місяці.

Через час я переміщаю гиппеаструм ближче до світла і повертаю квітка до звичного для нього режиму.

Альтернативний варіант

А що ж робити тим, у кого немає саду, запитаєте Ви. Все дуже просто. Досить змусити квітка вступити в період спокою, тривалість якого має становити близько двох місяців.

Отже, з кінця літа я скорочую полив і припиняю підгодовувати рослина, а в середині жовтня обрізаю відмерлі листя і переношу квітка в льох (підійде будь-яке приміщення, яке можна охарактеризувати як темне і прохолодне).

Категорично заборонено обрізати листя, які живлять цибулину – їм необхідно дати можливість висохнути самостійно.

По закінченні двох місяців гиппеаструм потрібно повернути в тепле приміщення і накрити зверху пакетом або будь ємністю, щоб виключити попадання світла. Незабаром цибулина дасть квітконіс, тоді укриття можна прибрати. Тепер на рослині з’являться квіточки і разом з тим будуть відростати листя.

Умови утримання

Для того щоб гиппеаструм міг довго і красиво цвісти, необхідно дотримуватися певних рекомендацій:

  • Цибулині повинно бути декілька тісно в горщику, щоб її коренева система освоїла весь земляний кому.
  • Грунт повинен відрізнятися високим ступенем поживності. Я завжди купую вже готову грунтосуміш для амарилісових.
  • Щорічно рослина потребує пересадки, при цьому цибулину потрібно заглиблювати у грунт максимум на половину.
  • Розташовувати квітковий горщик на південному підвіконні, затінюючи його від променів сонця. При короткому світловому дні я використовую для досвічування фитолампу.
  • Температура в приміщенні повинна бути в межах 18-20 градусів. Якщо вона буде більше, то гиппеаструм не зацвіте.
  • Під час спокою рослини до початку цвітіння підгодівлі рослини заборонені.

Тепер Ви знаєте, як можна змусити цвісти гиппеаструм. Будьте акуратні, любіть свої квіточки і у Вас все вийде!